Управління

Звіт дирекції за підсумками 2016-2017 навчального року

 

Забезпечення обов’язкової освіти
На початок 2016-2017 навчального року в закладі навчалося 188учнів,з них дівчат 83,що становить 58% від загальної кількості. Двоє учнів (Рарич Я., Декет П.)перебувають на індивідуальному навчанні. Укомплектовано 11 класів із середньою наповнюваністю 18 учнів. Охоплено навчанням 100% учнів. У школі працювало3 групи продовженого дня середньою наповнюваністю 24 учнів. З 1 вересня 2016 по 1 вересня 2017 р. із школи вибуло 4 учнів. Закінчили навчання у школі 13 учнів. Зараховано до школи32  першокласників.
Організація навчально -виховного процесу.
Навчально-виховний процес відбувався протягом 2-ох семестрів, тривалістю 82 робочих днів відповідно. Навчання організовано у одну зміну. .Режим навчання і проведення занять груп продовженого дня був складений відповідно до вимог і рекомендацій МОН України. Навчання у 1- 8 класі проводилося за програмою нового Державного стандарту освіти. Відповідно до навчальних планів класними керівниками та вчителями - предметниками були складені календарно-тематичні плани, які були перевірені і затверджені адміністрацією школи. Оцінювання навчальних досягнень проводилося згідно критеріїв оцінювання. Шкільна документація велася згідно вимог, школа забезпечена програмами з усіх предметів, підручниками. Зроблено замовлення підручників для 9 класу.
Результативність навчально-виховного процесу.
Якість навчальних досягнень за минулий навчальний рік становить 57%(57% у минулому році) від загальної кількості учнів 2-9 класів.
Найвищий показник якості навчальних досягнень у початковій школі мають учні 3А класу (73%), найнижчий – учні 4 класу  (54%). В основній школі найвищий показник у учнів 5 класу (77%), найнижчий – у учнів 8 та 9 класу . Учнів з високим рівнем навчальних досягнень- 34 ( початкова школа -22, основна школа – 12 ). З однією оцінкою середнього рівня закінчило навчальний рік 12 учнів . В цілому учнів з оцінками середнього рівня – 64. Навчальні досягнення початкового рівня мали 5 учнів ( 6, 8 та 9 клас ), з них 3 – з 1 предмета , 2 – з чотирьох предметів. У відсотковому відношенні це 3% від загальної кількості. У цьому плані вчителям – предметникам слід звернути особливу увагу на цих учнів, розробити ряд заходів по наданню педагогічної підтримки, організувати індивідуальні додаткові заняття. Всі учні школи були атестовані. Рівень навчальних досягнень з основних наук на кінець року такий:
Аналізуючи результати навчальних досягнень, слід відмітити, що спостерігається незначне підвищення якості знань з усіх предметів.
 Всі тематичні атестації проводилися згідно графіка, вчасно перевірялися і відповідно до вимог оцінювалися. Хочеться звернути увагу педколективу на успішність учнів 5 класу, порівнюючи її з успішністю у початковій школі:
Найбільше зниження успішності спостерігається  у учнів з високим рівнем знань. Це може свідчити про необ’єктивність оцінювання або велику різницю у вимогах до учнів. 
Аналізуючи навчальні досягнення випускників 9-го класу, слід відмітити, що лише один учень має знання достатнього рівня, всі інші мають оцінки середнього рівня. Всі учні були атестовані і  допущені до ДПА.
З приводу цього , слід звернути увагу всіх вчителів школи на якість оцінювання навчальних досягнень, особливо достатнього та високого рівня. На засіданнях методичних об'єднань ще раз опрацювати критерії оцінювання навчальних досягнень.
Результати ДПА 2016- 2017н. року.
ДПА в 2016- 2017 н. р. проводилася у 4 і 9 класах. В основному школа якісно підготувалася до проведення іспитів, вчасно були складені графіки іспитів, консультацій. Атестаційні комісії були складені згідно вимог і затверджені районним відділом освіти.
У 4 класі ДПА проводилася з читання, української мови і математики:
У 9 класі ДПА проводилася з української мови, математики та української літератури
Організаційно – методична робота.
На сьогоднішній день навчально-виховний процес у школі забезпечують 28 педагогів. З них 12 – вчителі вищої категорії, 1 – спеціаліст І категорії, 8 – спеціалісти ІІ категорії, 4 – спеціалісти, 3 – відповідають займаній посаді. 11 педагогів мають звання «старший учитель"Атестації педагогічних працівників минулого року підлягало 7 вчителів. Пройшли чергову атестацію 7 вчителів. Районна атестаційна комісія відділу освіти  підтвердила вищу категорію та  звання «старший вчитель» Сойма В.І, підтвердила вищу категорію та встановила  звання «старший вчитель» Цубера О.І., встановила вищу категорію та підтвердила звання «старший учитель» Декет М.М. та Сойма О.І., підтвердила вищу категорію Цубера Г.Д. Шкільна атестаційна комісія встановила 1І категорію Сухітра М.І. та Рарич О.В.
Пройшли курси підвищення кваліфікації 7 вчителів у ЗІППО, м.Ужгород
Ефективними були відкриті уроки вчителів Сойма В.І.. (алгебра, 8 клас ), Панферова Л.І. (українська мова, 5 клас ),Ребар М.І. (читання,3А клас),Рарич О.В. (англійська мова, 2 клас), Сухітра М.І. (основи здоровя, 3Б клас), Сойма О.І. (природознавство, 2 клас), Магей О.М.(читання, 4 клас), Цубера О.І. (англійська мова 5 клас)
Протягом року адміністрацією закладу вивчався стан викладання таких предметів як англійська мова, історія та математика у початковій школі. Перевірка показала, що викладання цих предметів ведеться згідно вимог, за програмами, затвердженими Міністерством освіти. За результатами перевірки видані накази по школі.
Якість виховної роботи
Управління виховною роботою  здійснювали заступник  з НВР, педагог-організатор, психолог,  методичне об'єднання класних керівників.
Працюючи над реалізацією концепції  виховної роботи, педагогічний колектив організовував виховну роботу згідно розроблених виховних планів роботи класів та школи.
Головним напрямом  виховної роботи з учнями стало національно-патріотичне  виховання. Так ,у школі відзначалися всі знаменні для держави дати . Було проведено ряд загальношкільних виховних заходів : «Сила нескорених» до Дня захисника Вітчизни, до Дня Збройних сил України, вшанування жертв Голодомору, пам'яті Небесної Сотні, відзначені Дні української писемності, рідної мови, Шевченківські дні. У 5 класі (кл.керівникЦубера О.І.) проведено захід «Ми діти твої Україно», у 3Б (кл.керівникДекет Н.Б.) «Найкраще місце на землі». У травні  для учнів школи була організована поїздка на прикордонну заставу  (педагог-організатор Декет М.М.)
Головним завданням родинного виховання є гармонічний всебічний розвиток дитини, підготовка її до життя , формування моральних цінностей. Протягом навчального року у школі проведено ряд родинних свят: до Дня матері (6 кл. Носа М.М.,Мезей А.В.), «Прощавай, Букварику»(1 клас Амірханяні М.М.), «Прощавай, початкова школо» (4 клас Магей О.М.) , «Дорогою добра» (ГПД 3 клас Шкиндя Н.В.)
Педагогічний колектив закладу  приділяв увагу художньо-естетичному вихованню. Серед таких заходів слід відмітити  участь учнів в огляді «Різдвяна зіронька» (1-3 класи Цубера Г.Д.) На високому рівні були проведені новорічні ранки та бал-маскарад, свято останнього  дзвоника, інші традиційні для школи заходи.
Моральне виховання  спрямоване на прищеплення та розвиток  почуття моралі, міцних переконань. Учні школи взяли активну участь у благодійній акціїіз збору коштів на лікування Чорей М. Було зібрано 907 грн
Результативною була участь учнів школи у районних конкурсах:1 місце-  конкурс до дня Святого Валентина, 2, 3 місце - конкурс «Воскресни писанко» ,конкурс «Новорічна композиція», конкурс «Мої права».
Соціальний захист , охорона здоров'я.
Значна увага протягом року приділялася встановленню взаємозв'язку діяльності закладу і учнівських сімей. Соціальним педагогом проводилися обстеження умов проживання учнів, бесіди з батьками учнів. 
Безкоштовним харчуванням за бюджетний кошт охоплено  учнів початкової школи, що є соціально незахищеними . Протягом навчального  року випадків травматизму не було.
Протягом навчального року у таборі «Берізка» оздоровились 8 учнів школи –  дітей пільгових категорій.
Моральне та матеріальне стимулювання.
За результатами роботи у 2016-2017 навчальному році 34 учнів нагороджено Похвальними листами. 8 учнів отримали дипломи за участь в районних конкурсах